Maistas

„Tommasi Olio Extra Vergine di Oliva“, alyvuogių aliejus

Kaina: 15 Eur
Alyvuogių rūšis: Leccino, Grignano
Šalis: Italija
Tūris: 0,5 l

Aprašymas

Intensyvios žalios su šviesiai gelsvu atspalviu spalvos. Pirmo šalto spaudimo alyvuogių aliejus kvepia vaisiais ir žaluma. Skonis subtilus, vos salsvas, su jaučiamais migdolais poskonyje.

Vartojimas

Tinka šviežių daržovių, salotų, makaronų ar žuvies patiekalų pagardinimui, taip pat padažų ir desertų gamybai.

Gamintojas

„Tommasi“ vyno ūkis, plačiai pasaulyje žinomas Valpolicella Classica DOC vyno gamintojas, išsidėstęs pačiame Valpoličelos zonos šerdyje, nedideliame miestelyje Pedemonte, Veronos šiaurės rytuose, Lessini kalnų papėdėje, netolies Gardos ežero. Įkurtą 1902 metais „Tommasi Viticoltori“ vyninę valdo jau 4-oji Tommasi šeimos karta, su kuria 1997 metais prasidėjo jų ambicinga investicinė programa skirta įgyti žemes geriausiuose Italijos vyno regionuose. Šiuo metu greta istorinių vynų iš Valpolicella Classica regiono, „Tommasi“ asortimente puikuojasi vynai iš Maremos Toskanoje, pagaminti vyninėje „Poggio al Tufo“, prosecco vynai gaminami „Filodora Estate“ vyninėje Trevize, taip pat vynai iš Mandurijos Apulijoje, gaminami „Masseria Surani“ vyno ūkyje, iš Oltrepo Pavese zonos Lombardijoje – vyninė „Tenuta Caseo“ ir galiausiai, vynai gaminami 2015 metais įsigytoje vyninė „Casisano“, kuri įsikūrusi Montalčino apylinkėse, Toskanoje. Visus šiuos ūkius vienija itin aukšti kokybės standartai ir esminis Tommasi šeimos siekis – kad vynai išsiskirtų aiškiu identitetu, atspindinčiu savitą kiekvieno regiono geografiją ir dirvožemį, ant kurio auga vynmedžiai.

„Capezzana Olio Extra Vergine di Oliva Bio“, alyvuogių aliejus

Kaina: 21,5 Eur
Alyvuogių rūšis: 60 % Moraiolo, 30 % Frantoio, 5 % Leccino, 5 % Pendolin
Šalis: Italija
Tūris: 0,5 l

Aprašymas

Skaisčiai žalios spalvos. Pirmo šalto spaudimo alyvuogių aliejus subtiliai kvepia vaisiais, šviežiai pjauta žole, migdolais. Skonis švarus ir elegantiškas, su jaučiamais pipirais poskonyje.

Vartojimas

Tinka šviežių daržovių, salotų, makaronų ar žuvies patiekalų pagardinimui, padažų gamybai.

Gamintojas

1475 metais našlė Monna Nera Bonaccorsi, kilmingos Florencijos šeimos atstovė, pastatė „Capezzana“ vyninės žemėje dvarą su devyniais ūkiniais pastatais, įskaitant nuosavą vyninę. Ji buvo pirmoji moteris vyndarė regione. Vėliau ši nuosavybė priklausė Biscotti šeimai giminystės ryšiais susijusiai su Medičiais, taip pat aristokratams Bourbon del Monte, Adimari Morelli, Franchetti bei Rothschild, kol galiausiai 1920 metais ją įsigijo Contini Bonacossi šeima, nūdienos vyno ūkio „Capezzana“ savininkai.
„Mums nepaprastai pasisekė. Paveldėjome vynuogynus iš kurių derliaus gaminamas vynas visais laikais pasižymėjo aukšta klase, ir vienintelė mūsų, paveldėtojų, užduotis – tęsti pradėtą darbą bei sukauptas žinias perduoti ateinančioms kartoms. O svarbiausia čia – pagarba žemei. Ekologinių vynuogininkystės principų taikymas yra esminis faktorius lemiantis tikrą, gryną, unikalų vyno skonį, dėl kurio Carmignano regionas jau 1716 metais kunigaikščio Cosimo III de Medici buvo paskelbtas vienu iš keturių geriausių Toskanoje. Išskirtinio Carmignano vyno skonio puoselėjimas yra tai, kas domina mus labiausiai. Ir nors 1932 metais Carmignano komunos vynai buvo prijungti prie Chianti komunos, vis dėlto 1975-aisiais mums pavyko išsikovoti savarankišką DOC (derliaus metus skaičiuojant nuo 1969 m.), o 1990 metais ir (derliaus metus skaičiuojant nuo 1988 m.) DOCG“. - Ugo Contini Bonacossi